Roma dhe Man.United arrijnë marrëveshjen e re për Chris Smalling

Chris Smalling është huazuar te Roma nga Manchester United për një sezon, ndërsa kontrata e firmosur vitin e kaluar është drejt përfundimit.

Anglezi ka bërë mirë në Itali dhe Roma kërkon me ngulm transferimin e tij të përhershëm në kryeqytetin italian. United kërkonte 20 milionë euro për ta lënë të lirë lojtarin, por tani dy klubet kanë arritur një marrëveshje për një shumë më të ulët.

LEXO EDHE  FSHF liçenson trajnerët e ri, rritet konkurrenca në Kategorinë Superiore

Djajtë e Kuq janë pajtuar që të zbresin çmimin në 17 milionë euro dhe Roma ka pranuar këtë. Roma do ta paguajë këtë shumë në tri vitet e ardhshme dhe kjo është marrëveshja që është arritur mes dy klubeve.

Ndërkohë tani drejtuesit e klubit kryeqytetas janë në bisedime me agjentin e lojtarit për kontratën e re.