Partizani-Tirana/ Mbyllet pjesa e parë e derbit, “Të Kuqtë” më këmbëngulës

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 pjesa e parë në derbin që po luhet në “Air Albania” ndërmjet Partizanit dhe Tiranës e vlefshme për javën e 33-të në Kategorinë Superiore.

Është zhvilluar një ndeshje e qetë me pak raste nga të dy skuadrat të cilat janë treguar të kujdesshme për të mos gabuar pasi do të kushtonte shtrenjt.

LEXO EDHE  VIDEO/ Pique shpërthen ndaj skuadrës: K*rva m*ti, a keni gjak?

“Të kuqtë” rreth minutës së 30’ kishin disa raste të pastra duke rrezikuar portën e bardhebluve pasi ishin të rrezikshëm gjatë 4 goditjeve të njëpasnjëshme të këndit.