Flamurtari-Bylis, publikohen formacionet zyrtare

Java e 33-të e Kategorisë Superiore nis me takimin Flamurtari- Bylis në orën 17:45.

Vlonjatët tashmë të rënë nga kategoria kërkojnë të respektojë kampionatin dhe sot ndaj Bylisit, sikurse edhe një javë më parë kundër Laçit, do të japë më të mirën për të marrë pikë.

Ballshiotët nga krahu tjetër synojnë vetëm tre pikët, për t’u shkëputur nga Vllaznia e vendit të tetë.

LEXO EDHE  Alexandre Pato drejt futbollit anglez

Kur mbeten edhe pak minuta nga starti i ndeshjes, trajnerët e dy skuadrave, Trosi dhe Dovedan, kanë publikuar edhe formacionet me të cilat do të kërkojnë të arrijnë objektivat e tyre.

Formacionet zyrtare:

Flamurtari: Moçka, Hoxhaj, Qarri, Pjeshka, Muçollari, Aliaj, Vrapi, Rrapaj, Lucas Ramos, Haruni, Ribaj.

Bylis: Hidi, Ntephe, Shkalla, Janku, Peposhi, Ujka, Murataj, Hadroj, Ndreca, Mozzone, Malçi.