Basha zbulon propozimin e fshehtë: Ja çfarë më ofroi Edi Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi këtë të premte në një konference për mediat, se i ka ardhur një ofertë nga kryeministri Edi Rama.

Kryedemokrati tha se për një muaj e gjysëm, i ka dërguar ndërmjetës për të finalizuar “një pazar”: Basha kryeministër, Rama President, vetëm të heqim koalicionet.

“Dua të përsëris diçka që e kam thënë në një emission. Për një muaj e gjysëm, Edi Rama ka dërguar ndërmjetësit e tij, pothuaj çdo ditë me të njëjtin mesazh: ‘Ti kryeministër, unë president, vetëm të heqim koalicionet’. Edi Ramës nuk i bëhet vonë për njerëzit. Për këtë, besoj, nuk ka nevojë të zgjatem, se është në fund, në ikje dhe bëmat e gjëmat e tij, i njeh çdokush. Edi Rama merakoset vetëm për pushtetin e tij. ‘heqim koalicionet dhe ti kryeministër, unë president’. Kështu e shikon Edi Rama politikën, si një pazar të ndyrë, si një lojë me porta të vogla për të vjedhur e zhvatur Shqipërinë, siç ka bërë këto 7 vite e gjysëm. Kryeministri në ikje nuk e prek dot Kushtetutën me 122 deputetë, nga të cilët gjysma nuk përfaqësojn askënd, përveçse paratë e Taulant Ballës dhe favoret me të cilat janë blerë dhe shitur. Çdo hap në këtë drejtim është fund i Marrëveshjes së 5 Qershorit, është dhunim flagrant i konsensusit të arritur për Shqipërinë dhe shqiptarët”, deklaroi Basha.

LEXO EDHE  Anketa e BSH: Mbi 70% e bizneseve me rënie të shitjeve dhe fitimeve në 6-mujorin e parë

Kryetari i PD u shpreh se, Rama ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit për të ndaluar koalicionet parazgjedhore.

Basha: Rama ka prishur marrëveshjen e 5 qershorit. Halli i vërtetë, koalicionet parazgjedhore

Reagimi i Ramës

Basha zbulon propozimin e fshehtë: Ja çfarë më ofroi Edi Rama