Njihuni me surprizat e motit për nesër

Ditën e merkurë do të mbizotërojë mot i kthjellët. Vranësirat do të jenë të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8 m/s, e cila hera-herës do të fitojë intensitet deri në 20m/s kryesisht në veri, përgjatë zonave luginore dhe vijës bregdetare.

LEXO EDHE  Pas Borchardt, ja kush është kreu i ri i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri

Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale.

Me konkretisht temperaturat parashikohen:

zonat malore 14°C deri në 30°C
zonat e ulëta 15°C deri në 34°C
zonat bregdetare 17°C deri në 34°C