Basha në Devoll: Fermerët asnjë mbështetje, nuk përballojnë kostot

Në ndalezën e tij në zonën e Devollit, kreu i PD Lulzim Basha ka zhvilluar takime me fermerët e zonës që shprehën shqetësimin për kostot e larta.

“Prodhimet tona në shumë vite ne i kemi shitur nën kosto dhe në këtë pjesë pune jemi dhunuar më shumë ne dhe konsumatori”, tha një prej bujqve.

LEXO EDHE  Rindërtimi/ Tenderi 150 mln dollarë, projekti do zbatohet nga FSHZH

Për Bashën, shqetësim është kosto e lartë krahasur me rajonin.

Madje fermerët rendisin dhe problematikat që ata kanë.

Edhe një herë, kryetari i PD theksoi se qeveria nuk subvencionon bujqësinë, teksa theksoi programin e opozitës si një mundësi ringritjeje për prodhimet Made in Albania.