Humbin jetën edhe 2 pacientë në Infektiv, shkon në 76 numri i viktimave nga Covid-19

Dy pacientë të shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se pacientët ishin të moshës 67 dhe 69 vjeç dhe ishin nga Tirana.

Ministria duke i shprehur ngushellimet familjeve per humbjen e madhe ka apeluar për më shumë kujdes, duke thene se shtrimet në Infetkiv po rriten dita-ditës.

LEXO EDHE  Apeli i mjekëve italianë: Na duhet ndihma e të gjithëve. Je i fortë, mbaj një maskë

Nga fillimi i pandemisë në Shqipëri kanë humbur jetën 76 pacientë, pjesa më e madhe e të cilëve me sëmundje bashkëshoqëruese.