Lajmi i Fundit/ Aksident në Tiranë, humb jetën 24-vjeçari, plagoset një tjetër

Një aksident me pasojë vdekjen e një 24-vjeçari dhe plagosjen e një tjetri ka ndodhur sot pasdite ne rrugën e Zallbastarit. Saktësisht aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur ‘Rrapi’.

Burime për mediat bëjnë me dije se ka ndërruar jetë pasagjeri 24-vjeçar G.M., ndërsa drejtuesi i mjetit K.M., 26 vjeç ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE  Bylykbashi zbulon statutin e ri të PD-së: Jo më Kryesi të komanduar, vetëm organe të zgjedhura me votë

Gjendja e tij nuk bëhet me dije. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Policia, nëpërmjet një njoftimi zyrtar për mediat, raporton se automjeti me të cilin udhëtonin dy të rinjtë ka dalë nga rruga.

Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia tej normave të lejuara.