Lëkundje tërmeti në Korçë, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmetjanë regjistruar mëngjesin e sotëm në rajonin e Korçës.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, njoftoi se lëkundja ishte me magnitudë 3.9 dhe ka pasur epiqendër Korçën.

Lëkundja është regjistruar në orën 04:23. Epiqendra ishte 10 kilomenter në Jugperëndim të Vithkuqit, me një thellësi 17 kilometër.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ 123 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja si shpërndahen