A do kthehet VOA sërish dielli që djeg me të vërtetën komunizmin?

Gazetari Dritan Kaba, përmes rrjeteve sociale, ka mbështetur emërimin e gazetarit të njohur Elez Biberaj në pozicionin e Drejtorit të Përgjithshëm të VOA-s.

Kaba shkruan se shpresojmë te Elez Biberaj, ky luftëtar i madh antikomunist, që VOA të kthehet sërish si dielli që djeg me të vërtetën komunizmin.

Postimi nga Dritan Kaba

A DO KTHEHET VOA SERISH DIELLI QE DJEG ME TE VERTETEN KOMUNIZMIN?

SHPRESOJME TEK ELEZ BIBERAJ, KY LUFTETAR I MADH ANTIKOMUNIST!

Michael Pack i perzgjedhuri i Presidentit Trump, i cili mori votbesimin ne Senat para pak javesh si drejtori ipergjithshem i U.S. Agency for Global Media, caktoi si acting director gazetarin e mirenjohur shqiptar Elez Biberaj.

LEXO EDHE  VIDEO/ "Spiuni i fuqive armike të NATO-s, jep me ryshfet anijet luftarake për dasma"

Shpresojme qe Biberaj ashtu si dhe nepermjet mikrofonit te VOA dhe nje ndihme te pakrahasueshme per mposhtjen e komunizmit ne Shqiperi ta beje edhe ne SHBA e kudo qe emetohen transmetimet e ketij gjigandi televiziv.

Shpresoj qe z. Biberaj ta ktheje VOA nga nje media marksistesh ne nje luftetare per te drejten, demokracine dhe vlerat njerezore!

Shpresoj shume qe nuk do degjojme me fake news ne kete media dikur nje diell i madh qe ndriçonte te gjithe popujt ne luften kunder komunizmit!

Urime Elez Biberaj.

Ktheje kete media si dikur. Eshte detyre dhe mision ta shkepusesh Zerin e Amerikes nga thonjte e marksisteve!