Covid-19, rastet e reja në Fier dhe Vlorë/ Çfarë po ndodh

Në 24 orët e fundit në Fier janë konfirmuar dy raste të reja me koronavirus. Një nga rastet mësohet se është vatër e re, e konfirmuar në Patos.

Bëhet fjalë për një paceinte, e cila nuk dihet ende se ku mund të jetë infektuar. Ndërkohë që rasti tjetër është kontakt i një rasti të mëparshëm.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 69 raste me Covid-19, prej të cilave 6 janë në Vlorë. Në këtë të fundit 5 raste janë kontakte të rasteve të mëparshme, ndërsa pacienti i 6 është një i ardhur nga jashtë vendit.

LEXO EDHE  Covid-19/ 10 rregullat që duhet të respektoni gjatë sezonit turistik

Në Krujë janë zbuluar 10 raste, ndërsa në Lezhë 2, një prej të cilave është edukatore në një kopësht publik.

Tirana vijon të ketë numrin më të lartë të rasteve dhe pas saj renditet Durrës dhe Shkodra.