Milani i gëzohet fitores së radhës, Rebiç dhe Calhanoglu gjunjëzojnë Romën

Pas fitores 1-4 ndaj Lecces, Milani mund edhe Roma-n në “San Siro” duke marrë 3 pikë tepër të rëndësishme.

Ndeshja e mbyllur pak minuta më parë përfundoi 2-0. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë teksa në minutën e 76-të gjetën golin me Rebic, pas një aksioni të bukur të Salemakears dhe Paqueta, që krosoi në zonë por goditja e Kessie u pritur.

LEXO EDHE  Ish-sulmuesi i Kombëtares rezulton pozitiv me Covid-19

Më pas, kroati dy herë goditi duke prekur traun e portës dhe më pas dërguar në rrjetë. Theo Hernandez fitoi penallti pasi u pengua nga Smalling, teksa nga pika e bardhë Calhanoglu nuk fali, duke fiksuar shifrat në 2-0.