Kupa e Anglisë/ Man.City mund Newcastle dhe plotëson katërshen e skuadrave gjysmëfinaliste

Manchester City ka mundur 2-0 Newcastle në transfertë dhe është kualifikuar në gjysmëfinalet e Kupës së Anglisë.

Gjithçka e lehtë për Qytetarët që kanë realizuar nga një gol, për çdo pjesë loje.

Kevin de Bruyne ka realizuar të parin me penallti në minutën e 37-të, duke u bërë lojtari i parë që shënon një gol për ditëlindje që nga Nolito kundër Everton-it tetorin e 2016-ës.

I dyti ka qenë një magji e Raheem Sterling dhe ka ardhur në minutën e 68-të. Edhe ky një realizim i veçantë duke parë se anglezi nuk shënonte një gol nga jashtë zone për City-n që nga nëntori i 2018-ës kur e ka bërë një gjë të tillë kundër Shakh Donetsk-ut në Champions League.

LEXO EDHE  Ish-sulmuesi i Kombëtares rezulton pozitiv me Covid-19

Kështu në gjysmëfinale janë kualifikuar, Manchester United, Arsenal, Chelsea dhe Manchester City duke bërë që çiftet gjysmëfinale të ketë përballje spektakolare.