Italia me shifra të qëndrueshme, vetëm 174 raste të reja me koronavirus

Janë 174 raste të reja 22 të vdekur nga koronavirusi në Itali, brenda 24 orëve të fundit. Vijojnë të jenë të ulta rastet dhe vdekjet në Itali, ku zona më e goditur mbetet Lombardia.

Pas Lombardisë vjen Emilia Romagna me 21 raste të reja, ndërsa rajoni i vetëm me 0 raste dhe 0 vdekje është Puglia, përcjell Syri.net.

Kujtojmë se një ditë më parë Italia regjistroi vetëm 8 vdekje.

LEXO EDHE  Aksident fatal/ Makina del nga rruga, humb jetën shoferi

Ndërkohë ka shkuar në 3842 numri i të shëruarve, 1 më shumë se një ditë më parë.

Me shifrat e sotme, numri total i të prekurve në Itali arrin në 240,310 persona, ndërsa ai i viktimave në 34,738.

Krahasuar me fillimin e pandemisë, ku Italia ishte ndër shtetet më të goditurit me qindra vdekje çdo ditë, tanimë shteti apenin duket se po i rikthehet normalitetit.