Video/ Newcastle 3 gola për 3 pikë, mbrojtësi i Sheffield për turp!

Newcastle United ka mundur 3-0 skuadrën e Sheffield Unied, në ndeshjen e parë pas ndërprerjes tre mujore të kampionatit.

“Qymyrxhinjtë” kaluan fillimisht në avantazh në minutën e 55-të, falë blerjes së verës së shkuar, Saint-Maximin.

Sigurisht, më shumë se aftësi e ish-lojtarit të St Etienn ishte gabimi trashanik i mbrojtësit mik teksa në tentativë për të larguar një pasim nga e majta për “qymyrxhinjtë” doli huq dhe i dha mundësi bardhezinjve të shënonin.

LEXO EDHE  Premier League/ Tjetër rezultat zhgënjyes për Chelsea, Brighton kthen Tuchel 6 vite mbrapa

Më pas Ritchie dhe Joeliton shënuan golin e dytë dhe të tretë për Newcastle, teksa Sheffield luajti prej minutës së 50-të me daljen e kuq të Egan.