Tyson Fury e tepron: Harrojini të gjithë, as Mike Tyson e Muhammad Ali nuk kishin shanse me mua!

Tyson Fury mendon se nuk ekziston asnjë boksier që mund ta mundë atë qoftë nga e tashmja apo edhe nga e kaluara.

Ai ka dhënë një intervistë duke lëshuar deklarata arrogante, të cilat nuk janë pritur mirë nga tifozët e boksit.

“Harrojeni Mike Tyson, Muhammad Ali, Joe Louis, Lennox Leëis, George Foreman, Ken Norton, Rocky Marciano, Flyod Patterson, Gene Tunney dhe  Jem Mace John L. Sullivan, nëse ktheheni pas nga fillimi, askush prej tyre nuk mund të mposhtë Gypsy King.”

“Në asnjë kohë, në mijëra vite, nuk ka qenë asnjë boksier i peshave të rënda që mund të mposhtë mua. Jam shumë i fortë, jam shumë i mirë dhe asnjë nuk mund të më mposhtë. Kam shumë stile për ta dhe mund t’ia dal shumë mirë”, – tha ai për BT Sports .

LEXO EDHE  “Katër qen japonezë që flasin”, deklarata e trajnerit të njohur që po bën xhiron e rrjetit