Liverpool në ankth për Mane-n, senegalezi nuk po rinovon kontratën

Te skuadra e Liverpool-it vëmendja është kthyer te Sadio Mane. Senegalezi nuk ka rinovuar kontratën duke shtuar dyshimet se lojtari mund të kërkojë largimin nga “Anfield”.

“The Reds” i ofruan senegalezit rinovimin e kontratës 9-të muaj më parë, ndërsa përgjigja e tij deri më tani ka qenë heshtja.

Jurgen Klopp po e ndjek situatën nga afër dhe ashtu siç raporton “The Sun”, tekniku gjerman i ka bërë të ditur hierarkisë së klubit se megjithëse kontrata aktuale e Sane skadon në vitin 2023 ai dëshiron të dijë planet e lojtarit i cili fare mirë mund të kërkojë largimin.

LEXO EDHE  Ernest Gjoka tregon bisedën që pati me Mourinhon pas ndeshjes Shkëndija-Tottenham

Të interesuar për Sane-n janë Real Madrid dhe PSG-ja klube të cilat do t’i ofronin një pagë më të lartë nga ajo e kampionëve të Europës.