Covid-19/ Mbi 42 mijë viktima në Britani dhe mbi 304 mijë të infektuar

Britania e Madhe vazhdon që të jetë një nga shtetet më të prekura nga koronavirusi në botë.

Vetëm në 24 orët e fundit, në Britani kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19, 43 persona.

Në Britani kanë ndërruar jetë gjithsej për shkak të virusit 42,632 persona.

LEXO EDHE  Endemi, epidemi, pandemi, ku qëndrojnë dallimet?

Në Britaninë e Madhe, sa iu takon të infektuarve, vetëm në 24 orët e fundit janë identifikuar me Covid-19, 1221 njerëz.

Numri total i të infektuarve me koronavirus deri tani në vendin ishullor ka shkuar në 304, 331 individë.