Video/ Messi bën “të fortin”, arbitri e toleron

Në fundin e pjesës së parë, në ndeshjes mes Sevillas dhe Barcelonës të mbyllur në barazim pa gola, Lionel Messi, u nevrikos keq me Diego Carlos, pasi ky i fundit i hoqi pastër topin.

Argjentinasi nuk u përmbajt dhe shkoi drejt kundërshtarit, duke e shtyrë fuqishëm atë. Më pas futbollisti i Sevilla u mundua ta zmadhojë shtyrjen, duke u shtrirë përtokë.

LEXO EDHE  Ekipi i Federic Veseli-t nuk paraqitet në fushë, humbet 3-0 ndeshjen në tavolinë

Por pavarësisht kësaj, arbitri nuk e ndëshkoi Messin. Ata që e pësuan ishin Busquets dhe Fernando. Mediat në Spanjë justifikojnë Messin për veprimin e bërë, duke thënë se ai u kap me Diego Carlos për shkak të ndërhyrjeve që kishte bërë edhe më parë gjatë ndeshjes.

https://streamable.com/8118qe