E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Arbitri

Etiketim: arbitri

Shpërthen presidenti i Atalantës: Arbitri stërfavorizoi Realin, mu drodh i gjithë...

Tek Atalanta nuk kanë rënë nervat ndaj Tobias Stieler, arbitrit që gjykoi ndeshjen e së mërkurës ndaj Real Madrid në Champions, dueli i parë...

Zhduket ish-arbitri italian në Shqipëri, makina që mori me qira u...

Prej më shumë se dhjetë ditësh ish-arbitri italian, Davide Pekoreli, është zhdukur prej në Shqipëri. Mediat italiane shkruajnë se makina që kishte marrë me...

VIDEO/ Nuk përmbahet, Aguero e tepron duke përqafuar arbitren anësore

Sergio Aguero u rikthye të luajë titullar për Manchester City-n pas një dëmtimi që e mbajti jashtë fushave për disa javë dhe menjëherë u...

Pjesë e një skandali, arrestohet ish-arbitri i njohur i La Liga

Ish-arbitri i njohur I La Ligas, José Luis Paradas Romero, është arrestuar nga policia në Spanjë. Ai u vu nën pranga me akuzën e...

Kosovë-Greqi po afron, zbulohet katërshja e arbitrave që do të vendosin...

Sonte në orën 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Kosovës dhe Greqisë, duel ky në kuadër të Ligës së Kombeve. Djemtë e Challandes do të...

Video/ Nuk i akordoi penallti, ish-lojtari i Zeniti-t bën për spital...

Ish futbollisti i Spartakut të Moskës dhe Zenitit të Shën Petërburgut, por edhe kombëtares ruse Roman Shirokov ka humbur toruan në një ndeshje të...

Video/ Messi bën “të fortin”, arbitri e toleron

Në fundin e pjesës së parë, në ndeshjes mes Sevillas dhe Barcelonës të mbyllur në barazim pa gola, Lionel Messi, u nevrikos keq me...

Polemika në rikthimin e Premier League, portieri hyn me topin në...

Premier League rifilloi sezonin e saj mbrëmjen e djeshme me dy ndeshje. Gjithçka nisi me sfidën Aston Villa- Sheffield United në orën 19:00, e...

Drogë dhe armë, vihet në pranga arbitri i njohur i FIFA-s

Policia boshjake ka realizuar një operacion të suksesshëm duke vënë në pranga plot 36 persona, në mesin e të cilëve ishte edhe një arbitër...

Arbitri i Superiores i bllokuar në Gjermani, i bën thirrje Ramës...

Arbitri i Kategorisë Superiore, Klajdi Kola, momentalisht ndodhet në Gjermani, ndërsa kthimi i tij në atdhe është i pamundur për shkak të mbylljes së...

Braçe ankesa për gjykimin, futbollisti i Teutës nuk duron dhe i...

Teuta arriti të triumfojë të mërkurën me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit në “Niko Dovana”, duke e futur klubin kryeqytetas në krizë të thellë. Kjo sfidë...

Arbitri i Superligës që ndihmoi në shpëtimin e jetëve në tërmetin...

Laver Alla, gjyqtar në Superligën Shqiptare, la mënjanë arbitrimin për t’i ardhur në ndihmë njerëzve që gjendeshin nën rrënojat e zonave të prekura nga...

“Më erdhi keq ta shihja ashtu…”/Rrëfet arbitri që nxori me karton...

Një arbitër mund të marrë dhjetëra vendime gjatë një ndeshje, disa prej tyre nund të jenë shumë të rëndësishme. Për këtë ka diçka për...
WhatsApp DENONCO