Kategoria Superiore/ Përfundojnë pjesët e para të tre ndeshjeve, ja rezultatet

Në orën 17:00 kanë startuar tre ndeshjet e fundit të cilat mbyllin javën e 33-të në Kategorinë Superiore.

Në 45 minutat e para, Laçi kryeson 1-0 kundër Kukësit falë një goli të mesfushorit, Regi Lushkja. Një goditje e rëndë kjo për verilindorët, pasi fitorja në këtë sfidë për ta është një detyrim për shanset e tyre për titull kampion.

LEXO EDHE  Video/ Futbollisti godet arbitrin në stil ‘kung-fu’, policia futet në fushë

Ndërkohë pjesët e para të dy sfidave të tjera, Bylis-Skënderbeu dhe Luftëtari dhe Teuta janë mbyllur në barazim pa gola.