Kategoria Superiore/ Java e 30-të mbyllet sot, spikat Laçi-Kukësi

Pasditen e djeshme u luajtën dy sfida të cilat hapën javën e 30-të në Superligë. Partizani fitoi ndaj Flamurtarit në Vlorë 1-2, ndërsa Tirana mposhti bindshëm në “Selman Stermasi” Vllazninë me rezultatin 3-0.

Ndërkohë ditën e sotme do të luhen edhe tre takime të cilat i japin fund këtij raundi në Kategorinë Superiore.

Kryendeshja e kësaj dite është ajo mes Laçit dhe Kukësit  e cila do të luhet në orën 17:00. Një transfertë e vështirë për skuadrën e Orges Shehit, të cilët duan me patjetër fitoren, për të mos iu ndarë Tiranës dhe për të qenë në garë deri në javën e fundit për titullin kampion. Mirëpo verilindorët nuk do ta kenë të lehtë pasi djemtë e Armando Cungut luftojnë për të siguruar një vend në paraeliminatoret e Europa League për sezonin e ardhshëm.

LEXO EDHE  Me Kumbullën titullar, Roma rigjen fitoren në Serie A