Bundesliga/ Leipzig dhe Borussia Dortmund duelojnë për vendin e dytë

Ditën e sotme të gjitha skuadrat e Bundesligës zbresin në fushën e lojës për të luajtur javën e 33-të të kampionatit.

Ndeshja që spikat më së shumti është ajo mes Leipzigut dhe Borussia Dortmund. Vendasit renditen në vendin e tretë në klasifikim, tre pikë më pak se verdhezinjtë të cilët mbajnë vendin e dytë në kuotën e 66 pikëve.

LEXO EDHE  Ilir Daja me “dhimbje koke”, Partizanit i dëmtohet lojtari titullar

Leipzig e ka detyrim fitoren për të arritur qëllimin e tyre i cili është të jenë nënkampionët e gjermanisë, ndërkohë nga ana tjetër Dortmund do të kërkojë ta mbylli sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme për të përgatitur sa më mirë sezonin e ardhshëm.