Aulona Musta: Instagrami më hoqi foton e vajzës sepse ishte pa reçipeta

Aulona Musta, e ftuar pasditen e djeshme në emisionin Rudina, sqaroi një incident që i ka ndodhur kohë më parë në Instagram.

Ajo tregoi se kur kishte postuar një foto të vajzës së saj, e cila kishte veshur vetëm mbathje, rrjeti social Instagram ia kishte hequr, shkak pasi sipas tyre ishe abuzuar me fëmijën.

Vajzës nuk i vesh reçipeta. Kisha postuar një foto ku ajo ishte e shtrirë në shezlon dhe babai i saj ishte prane saj, dhe të nesërmen postimi ishte hequr, kur i cova ankesë Instagramit më thanë që ishte bërë abuzim me fëmijët pasi vajza ishte pa reçipeta”– tregoi Aulona.

LEXO EDHE  “Nuk mbledh as brekët e tua”, plas sherri mes Donaldit dhe Einxhel

Ajo u shpreh gjithashtu se është kundër postimit të fotove lakuriq të fëmijëve në rrjetet sociale, edhe kur ata janë bebe pasi mund te shihen nga njerez qe kane prirje pedofilie.

‘Unë jam kategorike kundra nxerrjes lakuriq të fëmijëve në plazh, qoftë kur janë 1 vjeç. Edhe psikologët e kanë thënë shumë shpesh , që tërhiqet syri i pedofilit, ai gjen formën se si ta shohi. Do sdo e ekspozon akoma më shumë fëmijën. Fëmijët lakuriq në plazh më mirë jo’- shtoi gazetarja.