Tirana tregon forcën, shënon golin e tretë edhe pse me 10-të lojtarë

Po luhet në stadiumin “Selman Stërmasi” ndeshja e javës së 30-të e Kategorisë Superiores mes Tiranës dhe Vllaznisë.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 2-0 të bardheblube, me golat e shënuar nga Torrasa në minutën e 31-të dhe Ngo në të 36’, ndërsa në fund Hoxhallari u ndëshkua me karton të kuq.

LEXO EDHE  I zhgënjyer me vendimin, Djokoviç: Do largohem nga Australia

Në fraksionin e dytë të lojës, në minutën e 63-të Kale realizon golin e tretë, duke hedhur një hap të sigurt drejt fitores së ndeshjes.