Ngarje e rëndë/ Shqiptari var veten në banjën e burgut

Një ngjarje e rëndë është shënuar në burgun e Regina Coeli, në Romë të Italisë, ku një i burgosur shqiptar është gjetur i vetëvarur në banjon e qelisë.

Trupi i tij i pajetë u gjet mëngjesin e sotëm, rreth orës 09:30.

Shqiptari u fut në banjë dhe u tha shokëve të qelisë të mos e shqetësonin.

LEXO EDHE  VIDEO/ Takimi i Berishës në Shkodër, ja deputetët dhe drejtuesit lokalë që marrin pjesë

Më pas ata nuk po merrnin asnjë reagim nga ai dhe kur kanë hapur derën, 26-vjeçari është gjetur i varur me çarçafë të lagur.

Mjekët e burgut shkuan me shpejtësi, por ndërhyrja e tyre nuk shmangi dot vdekjen e të riut shqiptar.

Ende nuk është bëri i ditur identiteti i tij.