Napoli-Juventus, publikohen formacionet zyrtare të finales së Kupës së Italisë

Juventusi dhe Napoli do të luajnë në orën 21:00 finalen e Kupës së Italisë.

Të dy skuadrat do të kërkojnë të ngrenë trofeun e parë të sezonit në “Olimpico” të Romës. Kujtojmë që nëse 90 minutat e lojës përfundojnë në barazim atëherë fituesi i trofeut do të vendoset nga gjuajtja e 11-metërshave pasi koha shtesë është eliminuar.

LEXO EDHE  Brdaric: Jam krenar për skuadrën, Da Silva? Reagoi keq, do të vijë dita që...

Trajnerët e ty dyjave skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilën do të kërkojnë të dalin triumfues nga kjo sfidë.

Formacionet zyrtare: