Koronavirusi në Itali, 34 viktima dhe 210 raste të reja

Në Itali janë regjistruar 210 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, nga të cilat 143 janë në Lombardi.

Në total, në Itali janë prekur 237 500 persona nga Covid-19.

LEXO EDHE  Maqedoni e Veriut, 11 viktima dhe 2071 raste të reja

Përsa i përket viktimave, gjatë ditës së fundit janë shënuar 34 të vdekur, për një total prej 34 405.

Ndërkohë, të shëruarit janë 1516, ndërsa në 8 rajone nuk është shënuar asnjë rast i ri.