Foto/ Ja si do të dukeshin yjet e futbollit nëse do të ishin femra!

Aplikacioni për celularë FaceApp po korr sërish sukses në rrjetet sociale me filtrin e tij të ri.

Programi që u bë i famshëm për filtrin e plakjes, tani është kthyer fuqishëm me filtrin që fotot e meshkujve i sjell në versionin femër dhe fotot e femrave i sjell në versionin mashkull.

LEXO EDHE  Shevchenko shkarkohet nga Geona

Procesi është shumë i thjeshtë: bëni një “selfie” dhe zgjidhni filtrin GENDER për të zbuluar se si do të dukeshit në gjininë tjetër.

Në galerinë e fotove, mund të shikoni se si do të ngjanin yjet e futbollit botëror nëse do të ishin femra.