Borussia Dortmund pranë firmës me mbrojtësin belg të PSG-së

Thomas Meunier, mbrojtësi belg, pritet të jetë nënshkrimi më i fundit i Borussia Dortmund. 28 vjeçari është pa kontratë, pasi nuk ka pranuar të rinovojë për PSG-në.

Sipas “Bild” Meunier do të firmosë një kontratë 4-vjeçare me Dortmundin dhe shihet si pasuesi i Hakimit, i cili do të rikthehet te Real Madrid pas huazimit 2-vjeçar.

Meunier është një ndër mbrojtësit e djathtë më të mirë në Europë dhe titullar te kombëtarja e Belgjikës, që gjithmonë ka qenë ndër vendet e para në renditjen e FIFA-s.

 

LEXO EDHE  VIDEO/ Nedim Bajrami shënon dhe feston me shqiponjë, Inter-Empoli shkon në shtesë