Teuta-Tirana, publikohen formacionet zyrtare

Teuta pret në shtëpi Tiranën kryesuese ditën e sotme, në ndeshjen që do të zhvillohet në “Niko Dovana” duke filluar nga ora 20:00.

Bardheblutë e drejtuar nga Egbo do të kërkojnë të marrin maksimumin nga kjo ndeshje, për të shkuar të qetë drejt titullit kampion dhe për të mos rrezikuar, pasi me fitoren e sotme të Kukësit, diferenca mes dy ekipeve shkon në 6 pikë.

Nga ana tjetër, Teuta gjithashtu do të kërkojë të marri maksimumin nga kjo ndeshje, për të shkuar drejt objektivave sezonalë që kanë durrsakët. Pritet një ndeshje e luftuar në Durrës, me të dyja ekipet që shquhen për lojën e hapur që bëjnë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Real Madrid-Athletic Bilbao, zhbllokohet finalja e Superkupës

Formacionet Zyrtare:

Teuta: Frasheri, Todorovksi, Hoxha, Kuro, E. Vila, Avdyli, Aleksi, L. Vila, Kallaku, Hebaj.

Tirana: Lika, Doka, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Batha, Çelhaka, Torasa, Kobina, Kale, Ngo.