Video/ Mjaftojnë vetëm 9-të minuta, Partizani kalon në avantazh ndaj Luftëtarit

Në këto momente po zhvillohet sfida ndërmjet Partizanit dhe Luftëtarit ndeshje kjo e vlefshme për javën e 29-të të Kategorinë Superiore.

Të Kuqtë kanë kaluar në avantash në minutën e 9-të ku autor i golit ishte Eraldo Cinari.  Futbollisti shkodran, nuk fali brenda zonës, ku pas harkimit të Trashit, goditi saktë me të majtën, duke tundur rrjetën e portierit Shala.

LEXO EDHE  Kapet me armë dhe lëndë narkotike, arrestohet futbollisti i klubit të Serie A

Një fillimi i mbarë ky për kryeqytetasit të cilët vetëm fitorja do t’i ngrinte moralin pas disa dështimesh radhazi në kampionat.