“Mëngjes i trishtë”, këngëtari i njohur shqiptar humb nënën (Foto)

Këngëtari i njohur i muzikës popullore shqiptare, Ilir Shaqiri ka ndarë me të gjithë mëngjesin e sotëm një lajm të hidhur.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’, ai ka bërë me dije se ka humbur nënën e tij, duke publikuar edhe një foto të së ndjerës.

 “Mëngjes i trishtë. Lamtumirë nëna ime”, shkruan Shaqiri.

LEXO EDHE  MC Kresha: Nëse gruaja ime nuk do ishte xheloze, nuk do e doja

Ilir Shaqiri është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore folklorike. Ka krijuar mbi 600 këngë në muzikën e lehtë, popullore dhe për fëmijë si dhe është krijues i muzikës në 17 filma dokumentarë.