Covid-19/ Rritet sërish bilanci i viktimave në Itali, shqetëson Lombardia

Është rritur sërish bilanci i viktimave në Itali si pasojë e koronavirusit, krahasuar me dy ditët e fundit.

Emergjencat Civile bëjnë me dije se në 24 orët e fundit 78 pacientë të tjerë e kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës, shifër kjo më e lartë se ditët e fundit ku viktimat nuk kalonin mbi 60.

LEXO EDHE  Shkelja disiplinore/ Gjyqtarja Kapedani dhe ILD arrijnë marrëveshje, 6 muaj me pagë minimale

Gjithashtu rritje ka pësuar dhe numri i personave të rinj të prekur me Covid-19, ku së fundmi janë raportuar 346 raste të tjera të infektuarish, pjesa më e madhe e të cilëve është sërish në Lombardi.