Rama publikon videon me takimet e Bashës: Të qash e të mos qeshësh dot

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut demokrat, Lulzim Basha, lidhur me akuzat e këtij të fundit ndaj Qeverisë për biznesin e vogël.

Rama ka publikuar një video nga takimet e Bashës me përfaqësues të bizneseve të vogla, të cilët ankohen se nuk kanë p♪7rfituar asnjë ndihmë nga qeveria.

“Të qash e të mos qeshësh dot…🎭”, është komenti i Ramës për videon, ndërsa publikon emrat e personave që kanë përfituar pagën e luftës.

LEXO EDHE  Aksidenti në Tiranë, ndërron jetë në spital 50-vjeçari

“Faktet nuk janë opinione, shpikjet nuk janë alternativë qeverisëse. Politika nuk është lojë me njerëzit”, thuhet në videon e Ramës.

Më poshtë pamjet nga takimet e Bashës dhe reagimet e Ramës.

Të qash se s'qesh dot… 🎭

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 12. Juni 2020