E shtunë, Nentor 28, 2020
Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

Basha me biznesin në Shkodër: Duhet të ishin hequr taksat

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me biznesmenë të vegjël në Shkodër, i shoqëruar nga kryebashkiakja Voltana Ademi. Pasi ka dëgjuar problemet...

Rriten me 34% bizneset e mbyllura në maj-tetor/ Ja qytetet e...

Pasoja që Covid-19 ka sjellë në ekonomi po ndihen më shumë te bizneset e vogla, që po detyrohen të mbyllin aktivitetin. Të dhënat nga Drejtoria...

Apeli i Bashës: Blini produkte shqiptare, Rama nuk ndihmon bizneset

Kreu demokrat, Lulzim Basha, u shpreh se kriza ekonomike në vend ka 7 vjet që thellohet, ndërsa pandemia vetëm e nxorri në pah. Gjatë takimeve...

Agjenda rajonale e tregtisë: Deri më 2024 hiqen tarifat dhe barrierat...

Liderët e Ballkanit Perëndimor mbajtën angazhimin për të lehtësuar tregtinë ndërmjet tyre deri në vitin 2024 në samitin që u mbajt në Sofje të...

Më pak se 20% e bizneseve kërkuan ristrukturim të kredive

Më pak se 20% e bizneseve kredimarrëse në sektorin bankar kanë kërkuar ristrukturimin e kreidve bankare pas shpërthimit të pandemisë. Banka e Shqipërisë ka kryer...

Vendimi/ Ja shërbimet që përfitojnë bizneset nëse regjistrohen si punëdhënës në...

Punëdhënësit që do të kenë një marrëveshje bashkëpunimi me Agjencinë Kombëtare të Punësimit dhe Aftësive (AKPA), si biznes që kontribuon për punësimin, përfitojnë pa...

Greqi, 2 miliardë euro ndihma për biznesin dhe qytetarët

Qeveria greke ka miratuar një paketë të re ndihme për biznesin gjatë periudhës së vështirë ekonomike që ka ardhur si pasojë e krizës së...

Rritja e pragut të TVSH-së në 10 mln lekë, si të...

Nga 1 janari i vitit të ardhshëm, pragu i regjistrimit në tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH) do të rritet në 10 milionë lekë,...

Falja e gjobave për Covid-19 dhe tërmetin, ja dokumentet që duhet...

Hyn në fuqi udhëzimi me procedurat për qytetarët dhe biznesin që do të përfitojnë në llogaritë e tyre bankare kthimin e shumës të gjobave...

FOTO/ Tabaku: Rama i futi bizneset e vogla në skemën e...

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku, akuzon Qeverinë Rama se është treguar hileqare dhe e pabesë ndaj biznesit të vogël. Tabaku ka vijuar takimet me sipërmarrës të...

Ironia e Manjanit: Emrat e mëdhenj të biznesit i zëvendësuam me...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, përmes një postimi në rrjetet sociale, ironizon qeverinë Rama, ndërsa thekson se në mandatin e 3-të do të kalojmë...

Premtimi i Bashës për taksat: Do paguajnë maksimumi 70 mijë lekë...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka sqaruar me detaje programin për biznesin e vogël duke theksuar se Rama mashtroi shqiptarët me premtimin e tij...

FOTO/ Vokshi: Qindra policë po dhunojnë 7 biznese të ndershme

Partia Demokratike ka denoncuar sot largimin me dhunë nga policia të 7 bizneseve. Albana Vokshi, ish-deputete e PD-së, ka reaguar ndaj dërgimit të qindra...
WhatsApp DENONCO