E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet Biznese

Etiketim: biznese

Kohë të vështira, bizneset dhe individët po kursejnë, rriten depozitat në...

Në kohë të pasigurta, individët dhe bizneset tentojnë të kursejnë, pasi nuk e dinë se çfarë i pret në të ardhmen, ndërsa hezitojnë të...

Shqipëria u vë stërkëmbëshin bizneseve italiane

Nga Massimo Malpica-IL GIORNALE Ishte 19 shtatori i vitit të kaluar kur kryeministri shqiptar Edi Rama, nga Fiera del Levante në Bari, nuk përdorte fjalë...

Ja sa persona humbën vendet e punës nga pandemia/ Ibrahimaj: 1204...

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, u shpreh në “A2 Business Week” se kriza e koronavirusit ka nxjerrë pa punë 38 900 persona....

Bizneseve të Tiranës u shkojnë faturat e rritura (nga inceneratori) të...

Bizneseve u ka shkuar në javët e para të qershorit fatura që duhet të paguajnë për taksat lokale të këtij viti. Faturat kanë qenë...

Masat mbrojtëse, ISHSH paralajmëron bizneset: Do ndëshkoheni me gjoba po s’përdorët...

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka paralajmëruar bizneset të respektojnë masat mbrojtëse, duke përdorur doreza dhe maska, lidhur me koronavirusin. Ndërsa këshillon zbatimin e protokolleve, drejtorja e...

Rama publikon videon me takimet e Bashës: Të qash e të...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut demokrat, Lulzim Basha, lidhur me akuzat e këtij të fundit ndaj Qeverisë për biznesin e vogël. Rama ka...

Investimet e huaja bien me 20%, bizneset shqiptare i investojnë jashtë...

Shqipëria do të përballet shumë shpejt me një emergjencë, teksa investimet e huaja janë në rënie, si rrjedhojë e mbarimit të TAP dhe krizës...

QKB: Biznesi të depozitojë bashkë me bilancin edhe listën e aksionarëve...

Teksa po afron data për dorëzimin e bilancit, Qendra Kombëtare e Biznesit ka rikujtuar bizneset që ta shoqërojnë edhe me listën e aksionerëve....

Basha: Ramavirusi po shkatërron ekonomitë e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi sot takime me bizneset e vogla në njësinë 11 në Tiranë, ku u njoh nga afër me...

Në shtator ndryshon regjimi për bizneset/ Detajet e faturës elektronike

Nga 1 Shtatori 2020 mijëra biznese do të përballen me një regjim të ri, ku duhet të lëshojnë fatura elektronike. Ministria e Financave po...

“60 biznese mbyllen në ditë”/ Basha: 1/3 e xhiros më pak...

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vijuar edhe sot takimet me disa biznese në Tiranë, duke diskutuar shqetësimet e tregtarëve. “Një nga zonat më të...

Drejtoresha e Tatimeve: Gjoba kompanive që s’kanë aplikuar për pagën e...

Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj ka sqaruar se si do të përfitohet paga e luftës për punonjësit për të cilët nuk ka një aplikim...

Afati 5 qershor për aplikimin e pagës së luftës, Rama paralajmëron...

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një mesazh bizneseve që të aplikojnë lidhur me pagën e luftës për punonjësit e tyre, duke i...
WhatsApp DENONCO