Tirana do të kërkojë fitoren ndaj Luftëtarit me këtë formacion!

Tirana do të luajë pas pak minutash në transfertë kundër Luftëtarit në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të të Superligës.

Bardheblutë kanë 9 pikë avantazh nga Kukësi dhe në Gjirokastër do të synojnë të bëjnë një tjetër hap para drejt titullit kampion.

Gjirokastritët janë pranë rënies, teksa ndodhen të parafundit, mjaft të shkëputur nga vendi i 8-të që të çon në “play-out”, por gjithsesi mund t’u hapin punë kryeqytetasve.

LEXO EDHE  Starova analizon Partizanin: Cardoso duhet të ngrohë stolin, nuk dalin kurrë kampion me…

Takimi nis në orën 17:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare

Luftëtari: Shala, Lala, Duka, Kukaj, Dushkja, Hyseni, Puci, Lika, Çelaj, Çela, Mehmetllari

Tirana: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Hasan, Kobinah, Kale, Ngoo