Kumbulla te Juventusi? Mediat italiane japin lajmin e bujshëm!

Juventusi duket se ka arritur marrëveshjen me Marash Kumbullën. “Zonja e Vjetër” ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Hellas Veronës dhe duket se nuk ka më dyshime për të ardhmen e shqiptarit sipas asaj që shkruan “La Stampa.”

Sipas medias italiane, Kumbulla do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me kampionët e Italisë, ndërsa Juventusi do të derdhë në arkat e Veronës një shumë prej 32 milionë eurosh.

Gjithsesi në Itali ka zëra të tjera se në avantazh për shërbimet e 20-vjeçarit është Interi, që do të rivalizojë deri në fund me Juventusin ndërsa klubet angleze janë përjashtuar për firmën me Kumbullën.

 

 

LEXO EDHE  Nedved “vulos” të ardhmen e Ronaldos te Juventus, ja çfarë deklaron zv.presidenti i bardhezinjve