Marrëveshja për zgjedhoren, reagon Topalli: Rama-Basha bashkë, duhen shkulur

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka reaguar ashpër pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore.

Topalli i është drejtuar me një mesazh të fortë kreut demokrat, Lulzim Basha, duke i renditur këtij të fundit qëndrimet e tij gjatë këtyre 7 viteve në opozitë. Sipas Topallit këta janë dhe kanë qenë të gjithë bashkë.

“Këta janë dhe kanë qenë të gjithë bashkë. Sonte ishin “ felici e contenti”me kodin sic ishte. Kjo kasë politike e korruptuar duhet shkulur!“, shkruan Topalli në rrjetet sociale.

Reagimi i Jozefina Topallit:

7 vite rresht tha se nuk ka zgjedhje me Edi Ramen.

LEXO EDHE  Zgjedhorja, PD thirrje Ruçit: Ushtro kompetencat, Kuvendi të miratojë draftin konsensual pa vonesa

Në funksion të kesaj bëri çadër, “revolucion”, dogji mandatet e demokrateve, nuk hyri në zgjedhje lokale, i dhuroi Ramës gjithë Parlamentin pasi i dhuroi mandatin e dytë,i dhuroi të gjitha Këshillat Bashkiake, i dhuroi të gjitha Bashkitë…

Dhe ja sot po thotë me shkrim se “ashtu ishte loja”

Nuk kërkojne më as qeveri tranzitore, as qeveri kujdestare,as qeveri kalimtare… Sipas Luli Basha- “Rama nuk qenka ai që thoshte se ishte…”

Këta jane dhe kanë qenë të gjithë bashkë.

Sonte ishin “ felici e contenti”me kodin sic ishte.

Kjo kasë politike e korruptuar duhet shkulur!