Kanabisi, Kapexhiu thumbon Lleshajn me një karikaturë/ Euu, sa punë kam sivjet

Bujar Kapexhiu ka thumbuar ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, me një karikaturë, lidhur me kanabizimin e vendit.

Në karikaturë Lleshaj shfaqet me një kosë në dorë, pranë një fushe me kanabis.

Duket se kjo karikaturë ka detyruar ministrin Lleshaj të reagojë, duke u shprehur se kjo çështje mbetet sfidë.

Ndërsa Kapexhiu shprehet nëpërmjet karikaturës se kanabisi është mbjellë në të gjithë Shqipërinë, Lleshaj shpreh se situata nuk është e tillë.

LEXO EDHE  Kurti dhe Lajçak diskutojnë për dialogun por jo edhe për hapjen e arkivave

“Nuk është detyra e Policisë të dalë dhe të kosisë kanabisin nëpër male”, u shpreh Lleshaj, duke shtuar se detyra e përgjegjësisë është të dalë e “të kosisë” kriminelë, dhe të “kosisë” zyrtarë që nuk bëjnë detyrën.