Futbollisti i Bayern Munich deklaron largimin nga klubi

Portieri i dytë i Bayern Munich, Sven Ulreich, pritet të largohet nga klubi në fund të këtij sezoni.

Siç ka deklaruar vetë ai, portieri 31-vjeçar është në kërkim të një klubi të ri, ku ai do të ketë mundësi të luajë më shumë.

“E qartë është se në sezonin e ardhshëm, unë nuk dua që të jem numri 3. Do provoj të gjej një klub të ri”, tha Ulraish për “Sport 1”, i cili në sezonin 2020-’21 pritet të jetë zgjedhje e tretë e trajnerit Flik, pas kapitenit Manuel Neuer dhe portierit që do të vijë për ta zëvendësuar nga Shalke, Aleksander Nybel.

LEXO EDHE  Nuk kanë fund telashet për Barcelonën, dëmtohet Antoine Griezman

Ulreich firmosi me Bayern Munich nga skuadra e Stuttgart në verën e vitit 2015 dhe deri më tani ka zhvilluar 68 ndeshje me kampionët e Bundesligës.