Deklaratat e Kim dhe Bashës, Bushati: Gjuhë mafioze dhe shantazhuese

Analisti Andi Bushati ka reaguar pas deklaratave të ambasadores amerikane, Yuri Kim dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha, lidhur me reformën zgjedhore. E ndërsa Kim tha se marrëveshja u arrit dhe topi është në fushën e mikut t saj Luli Basha, kreu demokrat pak minuta më pas tha se ka edhe një çështje që ka mbetur ende pa u zgjidhur.

Por sipas Bushatit, deklaratat janë me një gjuhë të denjë mafioze dhe shantazhuese.

Reagimi i Andi Bushatit

Kimi dhe shoku vet Luli nuk mund të dalin para publikut dhe të flasin me gjuhë të denjë për mafiozët që komunikojnë me kode shantazhuese.

LEXO EDHE  I shpëtoi policisë gjatë operacionit ku u sekuestruan 3,5 ton drogë, arrestohet 36-vjeçari në kërkim

Nëse shfaqen para shqiptareve për të folur duhet të kenë mirësjelljen të thonë pse, topi është në një fushë?

Cila është pika ku skanë rënë dakord, çfarë u pranua dhe çfarë jo?

Doni një prove që komunikimi i tyre qe i fëlliqur dhe aspak ne dobi të publikut: bëjini një pyetje vetes çfarë kuptuat nga dy deklaratat e mbrëmjes?