Shembet galeria në një minierë të Kosovës, raportohen viktima

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një minierë në Kosovë, ku raportohet se dy minatorë kanë humbur jetën.

Aksidenti ka ndodhur në një galeri të Artanës ku minatorët janë zënë poshtë nga një masiv i madh dheu dhe mendohet të kenë humbur jetën.

LEXO EDHE  Maqedonia e Veriut/ Zgjedhjet, pjesëmarrja shkoi në 23.81% deri në orën 13:00

Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për nxjerrjen e trupave të pajetë, ndërkohë që minierën e ka vizituar dhe kryeministri në detyrë Albin Kurti, i cili i premtoi ndihmë për familjet e viktimave.