Përkeqësohet situata në Maqedoninë e Veriut, 67 raste të reja me koronavirus

Sërish lajme të këqija vijnë nga Maqedonia e Veriut lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri me dije se në 24 orët e fundit u raportuan 67 raste të reja pozitivë me Covid-19 si dhe një viktimë.

Që nga nisja e pandemisë në Maqedoninë e Veriut kanë rezultuar me Covid-19, 2.382 persona, 141 prej të cilëve kanë humbur jetën.

LEXO EDHE  Ky qytet i Shqipërisë do të ndryshojë emrin! Ja si do të quhet

Shifrat e përkeqësuara të ditëve të fundit kanë detyruar autoritetet të mendojnë për një rikthim të masave shtrënguese në disa qytete, aty ku situata paraqitet më e rrezikshme.