Partizani-Skënderbeu, Dita: Duam trepikëshin, mund të mundim këdo

Mesfushori i Skënderbeut, Bruno Dita, ka folur në prag të ndeshjes që skuadra e tij , Skënderbeu luan ndaj Partizanit.

Duke folur për Supersport, 27-vjeçari uron që ndeshja e nesërme të jetë vazhdim i rezultatave pozitive të bardhekuqve pas ndërprerjes gati 3-mujore të aktiviteteve sportive në vend për shkak të coronavirusit. Ai gjithashtu ka thënë se se korçarët i kanë të gjitha mundësitë nesër të mposhtin kampionët në fuqi të vendit pasi kanë arritur të ndalin Tiranën, pretendentin kryesor për titullin kampion në këtë sezon.

LEXO EDHE  E bujshme/ Pas Robben, një tjetër legjendë e Holandës mendon rikthimin në futboll

“Shpresoj që të mos kemi dëmtime dhe të kapim ritmin që kishin para pandemisë, edhe pse do të jetë shumë e vështirë. Uroj që  të jemi në ritmin e duhur, jo thjesht sa i përket lojës, por me tripikëshin. E mbyllëm 2020 me pesë fitore rresht, kemi ndalur edhe Tiranën në kryeqytet, një ekip që është për kampion. Do të bëjmë mirë, kemi besim te vetja”, deklaroi Bruno Dita.