VIDEO/ Vetëvendosje në Tiranë mbush 1 vjeç, ja momentet më të veçanta

Lëvizja Vetëvendosje, dega Shqipëri, më 30 maj, ka mbushur 1 vjeç.

Në rrjetin sociale, Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka publikuar një video-dokumentar, ku përfshin momentet më të veçanta, protestat, kundërshtimet, thirrjet kundër dhunës policore etj.

Drejtues i Lëvizjes VetëVendosje në Tiranë, Bojken Abazi, shprehet “jemi dy shtete që kemi nevojë për njëri tjetrin. Jemi një komb që mund të përparojmë vetëm të bashkuar”.

LEXO EDHE  FOTO/ Pa maska në Kuvend, a duhen gjobitur deputetët?

Në këtë video-dokumentar përfshihen edhe deklaratat e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurti, ku thotë se po feston fitoren e Vetëvendosjes, ku dhe falenderon të gjithë aktivistët dhe vullnetarët, si në Prishtinë dhe në Tiranë.

1 vit VETËVENDOSJE! në Shqipëri

Dokumentar1 vit VETËVENDOSJE! në ShqipëriKy është vetëm fillimi …

Gepostet von Lëvizja Vetëvendosje – Qendra në Shqipëri am Samstag, 30. Mai 2020