Shpërthimi në Tiranë përballë QSUT, ja çfarë thotë policia

Një sasi e dyshuar lëndë plasëse ka shpërthyer mbrëmjen e djeshme në Tiranë, ndërsa ka shkaktuar vetëm dëme materiale te një lokal dhe një hotel, përballë Qendrës Spitalore Nënë Tereza në Tiranë.

Policia në një informacion paraprak thekson se më datë 30.05.2020, rreth orës 22:40, në një rrugicë të ndërmjetme midis një lokali dhe një hoteli në rrugën e “Dibrës”, ka shpërthyer një sasi e dyshuar si lëndë plasese.

LEXO EDHE  Propozimi surprizë te Ligjet, pragu elektoral 2% / Lita del kundër ndalimit të koalicioneve

Sipas policisë, si pasojë e shpërthimit nuk ka asnjë të lënduar, por vetëm dëme të vogla materiale tek të dy objektet.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.