Man.United rinovon kontratën me talentin italian

Machester United kanë rinovuar kontratën me lojtarin e ri italian Luca Ercolani. Zgjatja e kontratës është 1-vjeçare me skadencë në qershor të vitit 2021.

Qendërmbrojtësi 20-vjeçar u largua nga rajoni Emilia-Romagna në korrik të vitit 2016 dhe iu bashkua akademisë së Manchester United në moshën 16-vjeçare. Ky vit shihet si mjaft i rëndësishëm në karrierën e tij te “Djajtë e Kuq” pasi sipas medieve angleze, ai do të ketë mundësinë të debutojë për skuadrën e parë.

LEXO EDHE  E konfirmon presidenti i klubit kosovar: Dy lojtarë me coronavirus, njëri në gjendje më të rënduar

Ercolani është pjesë kombëtares U-20 të Italisë, aty ku ka bërë 5 paraqitje deri më tani.