Ndeshjet miqësore, Partizani dhe Skënderbeu dhurojnë spektakël, sukses i vuajtur për Tiranën

Ndërsa Kategoria Superiore pritet të rifillojë sezonin më 3 qershor, skuadrat kanë filluar përgatitjet e tyre duke realizuar edhe disa ndeshje miqësore.

Kështu ditën e djeshme janë zhvilluar 10 ndeshje miqësore, ku skuadrat kërkojnë të rigjejnë formën e tyre. Kështu pretendentët kryesor për fitimin e titullit, Tirana, arriti një fitore të vuajtur 3-2 kundër Vorës.

Skuadra tjetër e kryeqytetit dhe kampionët në fuqi, Partizani, dhuroi spektakël ndaj Turbinës pasi fitoi me shifrat 8-1, aty ku Bardhi shënoi dy herë ndërsa festuan edhe Cara, Çinari, Telushi, Solomon, Llanaj e Brown.

Dhuroi spektakël edhe Skënderbeu që në kompleksin Tropikal “theu” me shifrat 4-1 Dinamon me Blerim Krasniqin që realizoi një dygolësh ndërsa gjetën rrugën e rrjetës edhe Jashanica e Pusi.

LEXO EDHE  Merkato e dimrit, Kukësi transferon Pëllumbin dhe konsolidon mbrojtjen

Fitore arriti dhe Kukësi ndaj Sopotit në Librazhd me rezultatin 0-3, ndeshje në të cilën spikati Vasil Shkurtaj me 2 gola. Dhuroi spektakël edhe Skënderbeu që në kompleksin Tropikal “theu” me shifrat 4-1 Dinamon me Blerim Krasniqin që realizoi një dygolësh ndërsa gjetën rrugën e rrjetës edhe Jashanica e Pusi.

Ndërsa surprizat ishin rezervuar për Laçin dhe Flamurtarin. Vlonjatët u mposhtë në shtëpi ndaj Orikut me rezultatin 0-1 ndërsa Laçi u mund në Lezhë nga Besëlidhja me rezultatin minimal 1-0.