Budina: S’jemi për parti të re, qytetarët po ngrenë rezistencën

‘Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit’ stacionin e radhës për firmosjen e peticionit e ka ndalur në Lushnje. Peticioni në fjalë është për të ndërtuar teatrin siç ishte dhe ku ishte, ndërsa qytetarët po firmosin.

‘Aleanca për Teatrin’ u ka bërë thirrje qytetarëve të firmosin peticionin. Ndërkohë, regjisori Robert Budina theksoi se artistët dhe qytetarët po ngrenë rezistencën dhe protestën.

LEXO EDHE  Lajmi i Fundit/ Gjendet një trup i dekompozuar në Berat

“Ne nuk jemi për të bërë parti të re. Jemi për të sjellë qytetarinë në politikën shqiptare. Jemi këtu që të bashkojmë të gjithë qytetarët”, -tha Budina.